Reklamy

DOMEK Z PIERNIKA Z DACHÓWKAMI Z PESTEK DYNI

26 List

No i kolejny nasz domek, który zrobiliśmy razem jakiś dłuższy czas temu :)

Dachówki są z pestek dyni oczywiście, a „elewacja” z jednej strony z ciasteczek.Dachówki na wierzchu to płatki śniadaniowe ” muszelki”. Na krótszych bokach domku widać czerwone kawałki kandyzowanego ananasa.

W oknach z jednej strony są szybki:

Szybki w oknach są zrobione z rozpuszczonego cukru i przyklejone na lukier. Rozpuszczamy cukier- czyli robimy karmel, wylewamy na folię do pieczenia, chłodzimy. Jak wystygnie, łamiemy na kawałki i przyklejamy od tyłu lukrem. Możemy też rozpuścić landrynki w piekarniku- trzeba bardzo pilnować, aby się nie przypaliły!

domek z piernika z dachówkami z dyni, pannakota.pl

domek z piernika z dachówkami z dyni, pannakota.pl

Reklamy

komentarzy 8 to “DOMEK Z PIERNIKA Z DACHÓWKAMI Z PESTEK DYNI”

  1. chcedobrzezjesc Listopad 26, 2012 @ 11:10 am #

    boskie!!! bajkowy domek rodem z jasia i małgosi :D

    • pannakota Listopad 26, 2012 @ 11:34 am #

      Dziękuję! :)

  2. Ela.M Listopad 26, 2012 @ 12:12 pm #

    Też piekę domki z piernika ale takiego jeszcze nie robiłam:)

    • Asia Listopad 26, 2012 @ 4:04 pm #

      ja też kiedyś zrobiłam domki z piernika i myślałam ze jajo zniosę jak zaczęłam je kleić i cały czas ściany mi się przewracały ;)

      • pannakota Listopad 26, 2012 @ 6:58 pm #

        Do klejenia ścian robię naprawdę bardzo gęsty lukier, który bardzo szybko zastyga. Przytrzymuję też ściany jakimiś przedmiotami dookoła domku, zanim lukier wyschnie. Także najpierw kleję ściany i czasem nawet na następny dzień czy kiedy tam mam czas robię wykończenie lukrem i dekoracje.

  3. veronika Listopad 26, 2012 @ 5:56 pm #

    Rewelacja. Musiał kosztować Cię mnóstwo pracy i czasu:)

    • pannakota Listopad 26, 2012 @ 7:00 pm #

      Dziękuję. Faktycznie się schodzi, ale spędzaliśmy miło czas z rodziną, także to było bardzo przyjemne :)

  4. morfeuszigin Listopad 30, 2012 @ 4:54 pm #

    Cudny!